Zarządzenie nr 43/2006
Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach
z dnia 15 listopada 2006r.
w sprawie powołania Komisji ds. Oceny Przydatności składników majątku ruchomego Domu Pomocy Społecznej do dalszego użytkowania

            Na podstawie § 18 Regulaminu Organizacyjnego Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 204/05 Zarządu Powiatu w Mogilnie z dnia 12 stycznia 2005r. w związku z §1 pkt. 2 i § 3 Uchwały Nr 24/03 Zarządu Powiatu w Mogilnie z dnia 27 lutego 2003r. w sprawie upoważnienia kierowników i dyrektorów jednostki organizacyjnej Powiatu Mogileńskiego do gospodarowania mieniem powiatu będącym na wyposażeniu właściwych jednostek organizacyjnych.

zarządza się, co następuje: 

§ 1

            Powołać Komisję ds. Oceny Przydatności składników majątku ruchomego Domu Pomocy Społecznej do dalszego użytkowania w następującym składzie osobowym:

1. Pani Monika Grabowska - przewodniczący
2. Pan Adam Tomaszewski - członek
3. Pan Jerzy Burzyński - członek

§ 2

            Zadaniem Komisji, o której mowa w §1 jest dokonywanie oceny – na wniosek Dyrektora DPS – przydatności składników majątku ruchomego DPS w Siemionkach do dalszego użytkowania w następujących przypadkach:

1. ustalenia, iż składnik majątkowy nie jest wykorzystywany w realizacji zadań DPS,
2. ustalenia, iż składnik majątkowy nie nadaje się do dalszego użytku ze względu na zły stan techinczny, niemożliwość współpracy ze sprzętkem typowym, posiada wady lub uszkodzenia, zagraża bezpieczeństwu użytkowników lun najbliżeszego otoczenia, całkowicie utracił wartość użytkową lub jest technicznie przestrzały.

§ 3

1.      Komisja dokonuje oceny składnika majątkowego z punktu widzenia przesłanek wymienionych w §2, a następnie przedstawia Dyrektorowi DPS propozycje dotyczące dalszego użytkowania albo zakwalifikowania takiego składnika do kategorii majątku zużytego lub zbędnego.

2.      Komisja sporządza protokół z przeprowadzonej oceny składników majątku ruchowego. Do protokołu załącza wykaz zużytych i zbędnych składników majątku ruchowego, z propozycją sposobu zagospodarowania tych składników.

§ 4

            W odniesieniu do składników majątku ruchowego, którego wartość początkowa (wynikająca z ewidencji księgowej) przekracza kwotę 1000 zł. decyzję o jego sposobie zagospodarowania podejmuje Zarząd Powiatu w Mogilnie.

§ 5

            Przed wybraniem przez Dyrektora DPS sposobu zagospodarowania składników majątku ruchowego na podstawie propozycji zawartych w protokole, o którym mowa  w § 3 ust.2 Główny Księgowy ustala wartość rynkową tych składników. Wartość rynkową określa się na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie rzeczami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem ich stanu i stopnia zużycia.

§ 6

1.      Zbędne lub zużyte składniki majątku ruchowego o wartości początkowej niższej niż 1000 zł mogą być przedmiotem sprzedaży.

2.      Składniki majątkowe, o których mowa w ust. 1, niezagospodarowane w w/w sposób, lub których stan fizyczny (techniczny) lub wartość wskazuje na brak możliwości zagospodarowania – podlegają likwidacji.

 § 7

1.      Czynności związane ze sprzedażą składnika majątku ruchomego, o którym mowa w § 6 ust. 1 przeprowadza Komisja wymieniona w § 1.

2.      W/w czynności należy przeprowadzić przy odpowiednim stosowaniu § 7-37 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004r. w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchowego powierzonego jednostkom budżetowym, zakładom budżetowym i gospodarstwom pomocniczym (Dz.U. Nr 191, poz. 1957).

§ 8

1. Likwidacji składników majątku ruchowego, o którym mowa w § 6 ust. 2 dokonuje się w trybie sprzedaży na surowce albo poprzez zniszczenie, w przypadku gdy ich sprzedaż na surowce wtórne nie doszła do skutku lub była bezzasadna.

2. Zużycie składników majątku ruchowego, stanowiącego odpady w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (Dz.U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm.) są unieszkodliwione.

3. Zniszczenia dokonuje Komisja, o której mowa w § 1, po zaakceptowaniu takiego rozumienia przez Dyrektora DPS, z zastrzeżeniem postanowień § 6.

1. Z czynności zniszczenia Komisja sporządza protokół zawierający następujące dane:

1)      datę zniszczenia,

2)      nazwę, rodzaj i cechy identyfikujące składnik majątku ruchowego,

3)      przyczynę zniszczenia,

4)      podpisy z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska osób uczestniczących w czynnościach likwidacyjnych,

5)      opis sposobu zniszczenia / unieszkodliwienia.

§ 9

 W odniesieniu do mienia ruchowego należącego do Mieszkanek stosuje się odpowiednio § 1, § 2 pkt 2, § 3 ust. 2, § 6 ust. 2, § 8 z zastrzeżeniem iż zgodę na likwidację wyraża Mieszkanka lub Jej opiekun prawny (w przypadku Mieszkanki ubezwłasnowolnionej).

§ 10

Traci moc prawną zarządzenie Nr 9/05 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej  w Siemionkach z dnia 1 lutego 2005r. w sprawie powołania Komisji ds. Oceny Przydatności składników majątku ruchomego Domu Pomocy Społecznej do dalszego użytkowania.

 § 11

 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.